Temiz internet

Sırt Ağrılarına İyi Gelen Egzersiz Hareketleri

24.12.2018
Sırt Ağrılarına İyi Gelen  Egzersiz Hareketleri

Sırt Ağrılarına İyi Gelen  Hareketler

Sırt ağrısı günümüzde rastlanan en sık şikayetlerden biridir. Pek çok insan  yaşamında  bir noktada bel ve sırt ağrısı yaşamaktadır.Bunların sonunda ameliyatla bitiyor. Sizler  için ilaç olmadan, sırt ağrınızı iyi gelen  çözümler bulduk.

 

 

 

 

 

 

Yüz üstü yere uzanın ve fotoğraftaki gibi ters kol ters ayak kaldırın ve 10 sn bekleyiniz. Bu hareketi 3 set olmak şartıyla günde 1 kez yapın.Toplamda 30 sn yapınız.

Aynı hareket ters ayak ve kol ile hareketi tekrarlayınız.

 

 

 

 

 

Fotoğrafta gördüğünüz gibi kalçalar yerden kaldırmamak şartıyla göğüsün 90 derece kaldırınız ve kafanızı geriye doğru götürünüz.Avuç içi yerde kalacak şekilde 45 sn bekleyiniz.Bu hareketi 3 set olacak şekilde yapınız.

 

 

 

 

 

 

Sırt üstü düz bir yere oturunuz ve  bacaklarınızı birleştiriniz. Sol bacağınızı bükün ve ayağınızı sağ uyluğunuzun içine getirin. Kollarınızı öne doğru getirip ve sağ bacağınız boyunca ayak parmaklarınızı tutunuz. 30 saniye bekleyin ve bu hareketi 3 set tekrarlayınız.

 

 

 

 

 

 

Dizlerinizi geriye doğru bükün ve yere doğru uzanıp ve ayaklarınızı kaldırarak  eliniz yardımıyla  ayaklarınızı kavrayarak, başınızı havaya kaldırınız. Bu pozisyonunu 30 saniye 3 set tekrarlayınız.

 

 

 

 

 

 

 

Şekildeki pozisyonda durarak sadece sırtınızı içeri ve dışarı doğru esnetiniz.1 dk boyunca tekrarlayınız.

 

 

 

 

 

Sırt üstü yere yatınız. Bacak ve sırt fotoğrafta gösterdiğimiz gibi olacaktır.Sırt yerden yukarıda olacak şekilde 30 sn 1 set olacak şekilde 3 set yapınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.