Temiz internet

Seo Nedir ? 2019’da Seo İçin Neler Yapılmalı ?

28.01.2019
Seo Nedir ? 2019’da Seo İçin Neler Yapılmalı ?

SEO sözcüğü, Search Engine Optimization açılımının baş harflerinden oluşuyor. Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu olarak ifade ediliyor. SEO çalışmalarını tanımlayacak olursak, internet sitelerinin geliştirilmesi ve arama motorlarında üst sıralara çıkarılması için yapılan iş olarak açıklayabiliriz.

Google Üste Çıkmak için  SEO Nasıl Yapılır?

Uzun yıllardır ve günümüzde halen en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğundan SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” oluyor. “Google”, aramalarda her zaman kaliteli ve özgün web sitelere öncelik vermektedir. Kaliteden kasıt, site içi optimizasyonlar, popülerlik konusu da site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilir. Seo için izlemeniz gereken adımlardan öncelikli olan, web sitenizin Google algoritmalarına duyarlı olması. Örnek verecek olursak site alt yapınız blogger varsayalım, blogger’in 10 yıl önceki tasarımını kullanırsanız, tasarımlar eski kurallar ve botlara uygun yapıldığından şuan pek işlevsel ve kullanışlı olmayacaktır. Bu nedenle web sitenize tasarım seçerken yenilikçi ve kurallara uygun bir tema olmasına özen gösterin.

Site İçi SEO Nedir? Nasıl Yapılır? (On-Page SEO)

Arama motorları, web sayfalarına belirlenen kurallar ile, kalite puanları veriyor. Bu kalite puanları, sitenizin genelinde kullandığınız metin ve görsel içeriğiniz, temiz ve hızlı kod yapısı, kullanıcı dostu ara yüz ve belli başlı arama motoru etiketleri ile sağlanıyor. Site içi optimizasyonda temel amaç, kaliteli ve kullanıcı yararı olduğunuzu arama motorlarına gösterip kanıtlamak. Bir internet sitesi nasıl kullanıcı dostu olabilir? Öncelikle kullanıcının istediği bilgiye hemen ulaşması gerekiyor. Çok kısa bir bilgiyi uzun uzun yazmak yerine, belirli özelliklerine değinip bilgiyi hemen aktarmanız kullanıcıların sitenizden çıkma oranını düşüreceği gibi arama motorlarında da sizi değerli gösterecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.