Temiz internet

Psikolojik Travmalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

22.12.2018
Psikolojik Travmalardan Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Psikolojik Travmalardan Kurtulmanın Yolları  Nelerdir?

Aile yakını veya yakın bir arkadaşın ölümüne şahit olmak, ölümcül hastalık yada kazayla karşılaşmak, ayrılık gibi durumlar kişileri etkileyen başlıca  travmatik durumlar olarak adlandırılır. Bu tür olaylar yaşanmasından dolayı kişi, bazı ruhsal belirtilerle karşılaşır. Belirtiler genel olarak olaydan sonraki 3 gün içinde başlar, yada aylar hatta yıllar geçtikten sonra da başlaması mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           Psikolojik travmalar nasıl atlatılır?

Kişinin rahatlayabilmesi için yaşanan olayı kabullenmesi gerekiyor. Olumsuz duygu ve düşüncelerinin azalması normal hayatını yaşamalı arkadaşlarıyla görüşmeli ve işine gitmelidir.

Aile ve arkadaş çevresiyle olumsuz duygu ve düşüncelerini paylaşmak kişiyi rahatlatır. Olumsuz duygular ve düşünceleri paylaşmak oldukça rahatlatır ve iyileşme sürecidir.

 

Spor yapmak, müzik aleti çalmak, resim yapmak, gibi sosyal etkinlikler kişinin dikkatini başka tarafa çekeceği için rahatlatır.

Baş edilemeyen durumlarda bir uzman yardımı almak gerekir. Travma, çözülebilen bir sorundur.              Psikoterapi ve hipnoterapi  bu konuda en etkili iyileşme yöntemlerdendir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.