Temiz internet

Kışın Ayakkabı Seçimi Nasıl Olur

23.11.2018
Kışın Ayakkabı Seçimi Nasıl Olur

Kışın Ayakkabı Seçimi

Kış aylarında kapalı ayakkabı kullandığımızdan dolayı ayaklarımız  havasız kalarak kurur, bu durum kötü kokulardan deri hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığı beraberinde getirir. Bu aylarda özellikle  gün boyu bot ve çizme içinde kalan ayaklarımızın, uzun süre havasız kaldığı için ayak sağlığımız ciddi zararlar görebilir.Dermatoloji doktorlar“Ayakların bakıma en çok ihtiyacının olduğu dönem kış dönemi olarak belirtir. Ayak bakımının göz ardı edilmesi, gereken bakımın yapılmaması ve kontrolsüzce yapılan uygulamalar bu zararı ikiye katlayabilir.

  • Bakımlar günlük yapılmalı
  • Kişiye özel ürünler kullanılmalı
  • Ayakkabı tercihi doğru yapılmalı
  • Ayakkabı 24 saat aralıkla giyilmeli
  • Ayaklara masaj yapılmalı
  • Ayda bir kez pediküre gidilmeli
  • Ayak bakım kontrolü yapılmalı

Ayak bakımı yapılınca kremler yardımıyla ayaklar nemlendirilmelidir.Kişiye ait tırnak bakım setleri olmalıdır.Kullanılan ürünler temiz ve kullanılmamış olmalı.Ayak şeklimizi bozacak ayakkabılardan uzak durmalıyız.Ayaktan bulaşan birçok hastalık mevcuttur.Doğru bakım doğru koruma yöntemlerini uygulayınız.

Kış aylarında genellikle  kauçuk ve dişli tabanlar yere daha kolay tutunmamızı sağladığı için bu tarz ayakkabılar kullanılmalıdır. Yüksek performans gerektiren bazı doğal şartlarda sağlamlık ön planda olur. Bu durumlarda  sert ve kavrama yeteneğine sahip ayakkabılar öne çıkarken şehir şartlarında ise konforlar ön plana çıkar.Ayakkabıda yüksek kalite, ergonomi, sağlamlık başta gelir. Bunun için ayakkabıda bunlara dikkat edilmeli ayakkabının alt tabanı, orta tabanı ve iç tabanıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.