Temiz internet

iPhone SE ve iPhone 6S Yok Apple Açıklama Yaptı

15.09.2018
iPhone SE ve iPhone 6S Yok Apple Açıklama Yaptı

Apple’ın her yeni telefonunun, eski iPhone’ların bazıları için yok oluş anlamını taşıdığını uzun süredir biliyoruz. Ancak bu defasında yok olan modelin gidişi biraz daha fazla üzücü oldu. Yeni iPhone’lar harika görünseler de, küçük boyutlu iPhone sevenlerin hayallerini tamamen öldürür nitelikte oldu

iPhone XS, XS Max, XR ve Apple Watch 4’ün tanıtıma çıkmasıyla birlikte iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve en önemlisiyse iPhone SE, Apple’ın web sitesinden bir anda kaldırıldı. Apple’ın genelde aktif olarak üç nesli gündemde tutmayı sevdiğini biliyoruz, bu yüzden iPhone 6S ikilisinin kaldırılması pek sürpriz olmadı. Ancak iPhone SE 2’den böyle bir durum beklenmiyorken iPhone SE’nin gidişi, küçük boyutlu iPhone sevenleri oldukça üzeceğe benziyor.

Geçen gün yapılan tanıtımın ardından Apple tamamen yeni teknolojiye ve adapte oldu. Yakın zamanda çıkacak olan ios 12 güncellemesiyle de milyonlarca iphone kullanıcısını heyecanlandırıyor. 749 dolarlık “ucuz” iPhone XR, Apple’a göre uygun fiyatlarda ancak 6,1 inç’lik büyük bir ekranla karşımıza geliyor. Yani beklenen SE modeli gibi değil.

Daha da “uygun fiyatlı” bir iPhone arıyorsanız, iPhone 7’ye bakabilirsiniz. Tabi yurt dışında ucuzlamasına rağmen ülkemizde dün gelen zam ile ve 5.000 TL’ye ulaşan fiyatını gerçekten uygun buluyorsanız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.