Temiz internet

internetten Para Kazanmak – internetten Nasıl Para Kazanılır ?

09.07.2018

internetten para nasıl kazanılır ? Youtube, Adsense, Anket, Makale, Link kısaltma gibi yöntemleri kullanarak nasıl para kazanabilirim ?

internetten Para Kazanmak – internetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetten garanti para kazanmak için emek vermeniz gerekmektedir,emek vermeden ekmek olmaz. 2018 internetten nasıl para kazanılır ? İnternetten Para Kazanma yöntemlerini ve yollarını burada öğrenebilirsiniz.

internetten Para Kazanma

İnternet üzerinden para kazanmak mümkün mü ? Son zamanda internet kullanımının artmasıyla beraber insanlar, internetten para kazandıklarına dair bir çok yorum paylaşım ve söyleşiler yapmaktalar. Yaptıkları söyleşilerde genelde net kazançlarını belirtmeseler de hatrı sayılır bir miktar kazandıklarını belirtmekteler. Bu bilgiler genelde Youtuber’ların ne kadar kazanıyorum videolarının ardından gündeme gelmeye başladı. İnsanlar da bu işi çok basit gördüklerinden dolayı bende ek gelir olarak bu işi yapayım, veya tamamen bu işe yöneleyim gibi bir eğilim başladı. Şuanda dahi küçük yaşta çocukların bile Youtuber olmak için ellerinden geleni yaptığını görebilirsiniz. Bunun sebebi ne peki ? Tabi ki para ve beraberinde getirdiği ilgi. İnternetden para kazanmak bir çok kişi için hayal gibi görünse de küçük çaplı paralar kazanmak tabi ki mümkün. Fakat şöyle bir durum söz konusu hiç bir şey yapmadan, Youtube kanalı açtım para gelsin veya şu sisteme katıldım bedava para gelsin gibi bir durum söz konusu değil.

Youtube ile internetten Para Kazanmak

Youtube üzerinden para kazanmak bir süredir TV gündemlerinde ve insanların ağzında epeyce dolaşmakta. Youtuber’lar internetten para kazandıklarını söylüyorlar fakat nasıl oluyor bu Youtube’tan para kazanmak ? Youtube üzerinden para kazanmak için öncelikle belirli bir kitleye hitap etmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak, bir Youtube kanalı açtığınız zaman belirli bir kitleye ve topluma hitap edecek şekilde, gereksinimlere uygun içerikler yapmanız gerekmekte.

Youtube’tan başkalarının videosunu indirip, ardından kendi hesabıma ekleyerek para kazanabilir miyim ?

Bir çok kişi işin kolayına kaçmayı sevdiğinden dolayı, ne var ki ünlü Youtuberların veya en çok izlenen videoları indirip tekrar yüklersem insanlar bu videoları izleyecektir ve bende bu şekilde para kazanabilirim düşüncesindeler. Fakat teknolojinin geliştiğini yukarıda belirtmiştik, siz başkasının videosunu (ç)alıp kullanırsanız, o kişi videonuza telif gönderip bütün kazancı kendi alabilir veya kanalınızın kapanmasına sebep olabilir. Tabi bu durum bununla da sınırlı değil, mahkemelik dahi olabilirsiniz. Çünkü bu işlerde de artık büyük markaların ve ajansların ortaklığı bulunmakta.

Youtube’tan Nasıl Para Kazanılır ?

Yukarıda belirtmiş olduğum gibi özgün bir içerik belirleyin ve bu içerikleri sürekli olarak sürdürün. Bir süre sonrasında tabi ki sizin de bir kitleniz oluşacaktır.

  • Belirli bir topluluğa ulaştıktan sonra Youtube tarafından Google Adsense reklamlarını yayınlama hakkına sahip olursunuz.
  • Bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz.
  • Önemli hatırlatma bütün geleceğinizi bu tür işlere bağlamayın, hobi olarak yapmanızda fayda var.

Makale Yazarak internetten Para Kazanmak

Bir çok bilgilendirici, sağlık, teknoloji, bilim, haber sayfasında okuduğunuz haberleri yazarlar yazmakta. Bu yazarlar da yaptıkları iş karşılığında belirli ücretler karşılığında çalışmaktalar. Sizlerde kelime hazinenize güveniyorsanız ve ben bu işi yapabilirim diyorsanız makale yazıp para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ise Google’a Makale yazarak para kazanmak yazıp belirli şahıs ve/veya firmalarla anlaşmak olacak. Ardından size yazacağınız makale konusunda bilgiler verilir ve sizde yazı yazarak internetten para kazanmak için ilk adımınızı atmış olursunuz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Bazı firmalar ise şahısların anket doldurarak para kazanabileceğini belirtmekteler. Bu sistemi fazla araştırmadığım için net bilgiler veremeyeceğim. Fakat genel anlamda üyelik yapıp çıkan anketleri dolduruyorsunuz ve belirli bir puana ulaştıktan sonra puanlarınızı paraya dönüştürüp banka hesap kartınıza transfer edilmesini talep edebiliyorsunuz.

Önceleri çok kullanılan bu yöntem bu aralar pek talep görmüyor sanırım.

instagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’da belirli bir kitleye sahipseniz bazı şahıs ve firmalar sizinle iletişime geçip reklam vermek için anlaşma yapmak istiyorlar. Eğer herhangi bir firma ve/veya şahıs sizinle iletişime geçmediyse; butik, ayakkabı, elbise vb. ürün satan instagram sayfaları ile sizler iletişime geçip bir anlaşma sağlayabilirsiniz.

Anlaşma sonucunda genelde yaptığınız tek şey; hikayenizde ilgili firmanın gönderdiği görseli paylaşmak oluyor. Bu tür reklamlar alabilmeniz için hatırı sayılır bir takipçiniz olması gerekmektedir. Çünkü yapılan reklam ile reklam veren ürün satışı yapmak veya sayfasına takipçi çekmek istemekte. Bu işi de 1000, 5000 arası takipçiyle gerçekleştiremeyeceği için genelde yüksek sayıda takipçisi olan sayfalarla anlaşma yapmaktalar. Bu yöntemi kullanım instagram ile internetten nasıl para kazanılır sorusuna bir yanıt bulabilirsin.

İnternet Sitesinden Para kazanmak, Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?

Öncelikle bir web sitesi oluşturmanız gerekir, eğer web sitesi açmak, düzenlemek veya yönetmek gibi bilgilere sahip değilseniz işe blog açarak başlayabilirsiniz.

Hangi blog para kazandırır ?

Açıkçası blog değil blog içeriği sizlere para kazandıracaktır. Oluşturduğunuz blog içeriğine göre reklam alabilirsiniz. Minimum kazancı günlük 250 tekil kişi girdiğinde kazanabilirsiniz. Tabi daha az kişi girdiğinde de kazanabilirsiniz fakat bu miktarlar oldukça düşüktür.

Bana kalırsa hangi blog para kazandırır diye bir şey yoktur. Fakat bazı blog alt yapıları diğer blog sayfalarına göre daha iyi oluyor. Genel anlamda önerebileceğim blog ise Google’a ait olan Blogger, yani blogspot’tur. Bu bloglarda eklediğiniz yazıların Google’da daha iyi yerlere geldiğini gözlemleyebilirsiniz.

Link Kısaltarak internetten Para Kazanmak

Bir çok Youtube videosunun altında veya sitelerin yorum kısmında kısaltılmış linkler ile karşılaşabilirsiniz. Bu link kısaltmalar ile insanlar kazanç elde edebiliyor. Peki siz neden bu yöntemle para kazanmayasınız ki ?

Link Kısaltma ile Nasıl Para Kazanılır ?

Daha öncesinde hatta şuanda dahi bir oyun veya dosya yüklerken 10 saniye geri sayım ardından reklamı Geç, veya Geç butonu çıkıyor. Link kısaltmanın mantığı budur. İstediğiniz dosyaya ulaşana kadar 10 saniyelik (bu süre daha uzun veya daha kısa olabilir) reklamlar gösterilir, ardından GEÇ deyip aradığınız dosyaya ulaşabilirsiniz.

Link kısaltma ile para kazanabileceğiniz güvenilir siteler;

BC.VC Link Kısaltma ile internetten Para Kazanmak

Bc.vc yaptığım araştırmalara göre en sağlam link kısaltma servisidir. Ödemeleri haftalık olarak yapmaktadır. Diğer bilgilere BC.VC sitesinden ulaşabilirsiniz. Ödeme miktarlarını kontrol edebilirsiniz. Bc.vc Link Kısaltma ile nasıl para kazanılır sorusunun genel yanıtı ise yukarıda belirttiğimiz gibidir.

Link.TL Link Kısaltarak internetten Para Nasıl Kazanılır ?

Diğer link kısaltma servisleri gibi Link.TL de aynı şekilde hizmet vermektedir.

Link kısaltma servislerinin birine kayıt olup hesabınızı oluşturarak sizlerde bu işe başlayabilirsiniz.

 

Önemli hatırlatma; Bütün zamanınızı bu tür işlere ayırmanızı önermem, zira başarısız olduğunuzda tamamen parasız kalabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.