Temiz internet

Gripten Kurtulmak İçin Bitkisel Çaylar

28.10.2018
Gripten Kurtulmak İçin Bitkisel Çaylar

Gripten Kurtulmak İçin Bitkisel Çaylar

Kışın gelmesiyle birlikte bu dönemde hastalıklar artıyor.Gribin tedavisi mümkün değil, hasta olduktan sonra olduktan sonra ilaçlarla veya bitkisel yöntemlerle vücuttaki etkilerini birazda olsa dindirebilirsiniz.Fakat grip olduktan sonra en az 1 hafta sürüyor. Bu nedenle gribe yakalanmamak için tedbir almak en yöntemdir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitki Çayları

Papatya Çayı: Sinirleri yatıştırmaya ve uyumayı kolaylaştıran insanı rahatlatan papatya çayında bulunan bazı maddeler bakteri ve virüslerle savaşan beyaz kan hücresi sayısının artmasına katkıda bulunuyor. Papatya çayı  gündüz uykunuzu getirebileceği gibi, fazla içildiğinde mide bulantısına yol açabilir.

Karahindiba Çayı: Ağız içindeki yaralar ve bronşite kadar bir çok  hastalığın tedavisinde önerilen karahindiba çayı bulundurduğu kimyasallar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasına sağlar. Bu çay bir idrar söktürücü olduğu için düzenli olarak içildiği zaman vücudun susuz kalmasına yol açar.Bol bol su içiniz.

Geven Otu Çayı: Çin’e ait bir çay olan ve geveni olarak bilinen geven otu karaciğeri tahrip eden toksinlerin vucuttan atılmasını hızlandıran ve bağışıklık sistemini güçlendirerek grip virüsüne karşı vücudun direncini artıran çaydır.

Ginseng Çayı: Çin alternatif tıbbından gelen  5000 yıllık geçmişi olan ginseng çayı bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlara karşı vücudun direncini artıran başlıca çaylar arasında yer almaktadır. Günde içinden  2-3 bardak içerseniz ginseng çayının herhangi bir yan etkisi olmaz  ama günde içinde 5-6 bardağa çıkarsanız uykusuzluğa ve sinirlilik haline yol açabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.