Temiz internet

Ağız Kokusuna Bitkisel Çözümler

23.11.2018
Ağız Kokusuna Bitkisel Çözümler

Ağız kokusunu geçiren doğal yöntemler nelerdir?

Genelde bir çok insanın korkulu rüyası ağız kokusu, bu durumu yaşayan insanlar bırakın gülümsemeyi, konuşmak dahi istemezler. Bitkisel çözümlerle ağız kokusundan kurtulmak oldukça kolay bir yolu vardır.

 

Peynir: Yapılan araştırmalar sonucunda yemekten sonra tüketilen peynirin, ağız ortamındaki asit düzeyini azalttığını ve bu sayede çürük oluşumunu engellediğini göstermektedir.Aynı zamanda peynir yemek, koku oluşmasının da önüne geçmektedir.

Elma, armut, havuç: Bu besin ögeleri içerisinde bulundurduğu lif sayesinde tükürüğü temizler, nefesi tazelemeyi sağlar.

Limon: Sade sodanın içine limon parçalarını atınız . Ayrıca mentollü veya limon aromalı şekerlerden de kullanabilirsiniz.

Nane-maydanoz: Çiğ olarak  yiyebileceğimiz 1-2 adet nane yaprağı veya biraz maydanoz tüketmek, nefesinizi doğal olarak temizlemede etkili bir çözüm yoludur.

Tarçın: Tarçın çiğnemenin yada tarçınlı içecekler tüketmenin ağızdaki  bulunan bakterilerle mücadele etmek için yararlana bilirsiniz.

Karanfil: Karanfil çiğnemek, herkes tarafından bilinen en etkili ve en ucuz  yöntemlerden biridir.

Çinkolu sakız: Çinkolu diş macunu, çinkolu sakız gibi çinko içeren ürünler ağız kokusunu yok etmeye yarar. Dişlerinizi fırçalarken çinkolu sakızdan faydalanabiliriz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.